SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Teservis 10941551
*
nr 1094 1551
Teservis
3 delar, 1800-tal, pläter
Utrop:
400 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 mars 2017
kl 19:56:37
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
1/3 13:39:29
1
150 kr
6/3 13:50:48
2
150 kr
6/3 13:50:48
1
150 kr (Budbetjänt)
6/3 18:01:51
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nysilver pläter silver tekopp tekoppar teservis ädelmetall
-
6307 Teservis
4 delar, silver, Spanien, knoppar med stenar. Höjd..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 20:43
*
Teservis
Läs om budbetjänten
nr 1094 1551
Teservis
3 delar, 1800-tal, pläter
| Utrop: | 400 kr |
|---|---|
| Såld: | 200 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 6 mars 2017 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 1/3 13:39:29 | 1 | 150 kr |
| 6/3 13:50:48 | 2 | 150 kr |
| 6/3 13:50:48 | 1 | 150 kr (Budbetjänt) |
| 6/3 18:01:51 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nysilver pläter silver tekopp tekoppar teservis ädelmetall
-
6307 Teservis
4 delar, silver, Spanien, knoppar med stenar. Höjd..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 20:43



